„Svět je plný dosud nepoznaného. K pochopení jeho tajů je potřeba využívat
odborné znalosti, nikoliv však vědecké postoje připomínající dogmata.“
 
Rubrika: Historie a prapočátky
Zobrazeno 5056x

Pyramidy v Gíze a Orionův pás

Lze pozorovat, že pro dávné Egypťany bylo souhvězdí Orion nějakým způsobem velice důležité. Jedním z takových ukazatelů je rozestavění třech známých velkých pyramid v Gíze. Zdá se, že tyto pyramidy jsou rozestavěny podle poloh hvězd Orionova pasu na hvězdné obloze.

Hvězdě Mintaka (δ Ori) by tak náležela velká Chufuova pyramida, hvězdě Alnilam (ε Ori) Rachefova pyramida a Alnitaku (ζ Ori) by náležela pyramida Menkauerova. Tento předpoklad jsem se rozhodl prověřit a provedl jsem geometrické porovnání rozmístění gízských pyramid s rozmístěním zmíněných hvězd na noční obloze. Jak můžete pozorovat na obrázku níže, výsledkem porovnání je velmi výrazná shoda. Velké pyramidy v Gíze tedy skutečně přímo souvisí s hvězdami Orionova pasu. Drobná úhlová odchylka na spojnici mezi Alnitakem a Alnilamem může být dána přirozenou obrazovou deformací souhvězdí, která uplynutím tisíců let vzniká prakticky v případě každé skupiny hvězd na nebi.

Jsou-li tedy jednotlivým hvězdám Orionova pásu přisouzeny jednotlivé pyramidy v Gíze, prověřoval jsem také, jestli některé vlastnosti těchto pyramid nesouvisí s vlastnostmi příslušných hvězd. Porovnával jsem především velikost, vzdálenost a hmotnost hvězd ve vztahu k výšce, velikosti podstavy, nebo k objemu pyramid. V tomto porovnávání jsem však žádnou shodu nenalezl. Velmi zajímavá je však souvislost mezi malými satelitními pyramidami, které jsou přítomny u velké Chufuovy pyramidy a u Menkauerovy pyramidy. Prostřední (Rachefova) pyramida zřejmě po svém boku mívala pouze jednu velmi malou pyramidu. Pyramida Chufuova a Menkauerova, které malé satelitní pyramidy mají, odpovídají v Orionově pasu přímo těm hvězdám, které jsou ve skutečnosti hvězdami vícenásobnými. Mintaka i Alnitak jsou ve skutečnosti tvořeny několika gravitačně semknutými hvězdami. Oproti tomu Rachefova pyramida, nemající žádné satelitní "pyramidky", náleží hvězdě Alnilam, která není vícenásobná, je to pouze jedna osamocená hvězda. To je velmi ohromující skutečnost, protože ke zjišťování toho, zda je nějaká hvězda vícenásobná, dnes potřebujeme velmi slušnou optiku, nebo nejlépe nějakou jinou a složitější technologii. Je to další ukázka toho, jaké nepochopitelné technologie a vědomosti Egypťané evidentně měli. Jejich zaměření na souhvězdí Orion je skutečně pozoruhodné. Mnohé poukazuje na to, jako kdyby Egypťané tyto hvězdné systémy znali jako své pantofle.

Při hledání dalších souvislostí mezi gízskými pyramidami a hvězdami Orionu se také nabízí představa, zda se Orionův pás putováním po hvězdné obloze dostane během nějakého dne v roce nad Egypt do zenitu, aby pak vrcholky pyramid směřovaly přímo ke zmíněným hvězdám. V těchto zeměpisných šířkách se Orion do zenitu přímo nad pyramidy dostat nemůže, ale byl jsem velmi překvapen, když jsem prakticky jen náhodou díky svým simulacím zjistil, že se Orionův pás kdysi dávno dostával naopak do nadiru pyramid, tedy zcela přímo pod ně. Je to velmi zvláštní, protože osoba, která v tu chvíli u pyramid stojí, hvězdy Orionu nemůže vidět, když se nacházejí "přímo pod nohama". Orion se v tu chvíli vyskytuje na nebi (a zároveň v zenitu) u protinožců na druhé straně planety. Hvězdy Orionova pasu putovaly přes nejvýraznější nadir velkých pyramid v letech 5500-5300 př. n. l. Považuji to za velmi zásadní objev. Po složitější úvaze si možná začneme pohrávat s myšlenkou, zda to není zároveň důležitým vodítkem pro pochopení skutečné funkce pyramid.


Adam Benda

vystaveno: 14. července 2017

 


Informace o nových článcích (jednou za čas)
zaslat na Váš e-mail:      
Více informací o newsletteru zde
 
Prosím, ohodnoťte tento článek:
(zaškrtněte výroky, s nimiž souhlasíte)

Článek je srozumitelný
Článek je zajímavý
Článek obsahuje zásadní nebo užitečné poznatky


 


Hodnocení návštěvníků:

Článek je srozumitelný 78 %
 
Článek je zajímavý 95 %
 
Článek obsahuje zásadní nebo užitečné poznatky 84 %
 
Celkem hlasovalo 37 návštěvníků

Hlavní strana
 

Tematické rubriky:

     Magnetismus
     Historie a prapočátky
     Záhadné jevy a úkazy
     Člověk, psychika, společnost
     Zdraví
     Problematika planety
     Vesmír
     Praktické odborné informace
     Ostatní články a drobné poznatky
     Archiv

 
Vyhledávání na AdamBenda.net:

 
 
„Nepapouškuji.
Sepisuji pro vás své poznatky a závěry
kompletované vlastní odborností“
 
 

 
 
„Každý člověk disponuje unikátními
schopnostmi a obrovským potenciálem.
Mnohdy však nebývá správně podporován
k tomu, aby si to dostatečně uvědomoval
a aby tím zlepšil svůj život, i okolní svět“
 
 

Další články z této rubriky:

Hledání pracivilizace, díl 6.: Stopy v hlubinách a rozlehlé země zaplavené mořemHledání pracivilizace, díl 6.:
Stopy v hlubinách a rozlehlé země zaplavené mořem
Hledání pracivilizace, díl 5.: Vodítka do Tichého oceánuHledání pracivilizace, díl 5.:
Vodítka do Tichého oceánu

Nejčtenější články:

Magnet jako zdroj energieMagnet jako zdroj energie
S epidemií COVID-19 mohl už dávno pomoci lék, který je však ignorovánS epidemií COVID-19 mohl už dávno pomoci lék, který je však ignorován
Pyramidy v Gíze a Orionův pásPyramidy v Gíze a Orionův pás

 
 
„Při psaní článků mi nejvíce záleží na tom,
aby jejich obsah byl seriózní a přínosný“
 

 

RSS kanál - odběr novinek
 
 
 

Facebook AdamBenda.net

 
 
 
Novinky jednou za čas na e-mail:

 
 
 
Autor článků a webmaster:
 
Adam Benda
* 1985, Praha
admin@adambenda.net

2007 - 2024  
 
 
   
 
 
  Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Nezpracovávejte 4.0 Mezinárodní License.